31.05.2012 r.

Biblioteka ciągle w grze

Pod takim hasłem odbył się już kolejny - "IX Tydzień biblioteczny" w naszym mieście. W obchodach tych dni uczestniczyły przedszkolaki z "Dwójki"

17 maja starsze grupy wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki, która musiała przenieść się z odzyskanego przez właścicieli Pałacu Potockich do budynku "Hali sportowej". Pani Zosia czekała na nas z wieloma atrakcjami. Dzieci uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, zapoznały się z ciekawie napisanym "Regulaminem korzystania z biblioteki", miały możliwość kontrolowanego buszowania wśród regałów z książkami, a na koniec wpisywały się do księgi pamiątkowej(przy okazji, stojąc w długaśnej kolejce uczyli się cierpliwości)

W poniedziałek 14 maja gościła u nas w przedszkolu wraz z mężem autorka książek dla dzieci - Pani Teresa Ostrowska(zaprosiła ją na naszą prośbę pani Zosia), emerytowana nauczycielka fizyki, która zaczęła pisać po odejściu na emeryturę i po tym jak na świecie pojawiły się jej przesympatyczne, sepleniące wnuki.(Panie i Panowie - wszystko jeszcze przed NAMI. Życie zaczyna się na EMERYTURZE!!!)

18 maja młodsze grupy odwiedziły bibliotekę. Oglądały, słuchały, buszowały między regałami. Po wizycie w bibliotece zahaczyły o halę sportową. Chyba było fajnie, bo wróciły bardzo zadowolone .

Na tym obchody tygodnia bibliotecznego zakończyły się. Nie zakończyła się jednak współpraca z sympatyczną, zawsze uśmiechniętą bibliotekarką. Pani Zosia Kaniewska współpracuje z naszą placówką od kilku lat. Przychodzi do dzieci żeby im czytać ciekawe, pouczające książki w ramach akcji "Cała Polsk czyta dzieciom"

Korzystając z okazji już dziś zapraszam chętnych rodziców, dziadków dzieci, przedstawicieli instytucji współpracujących z nami do odwiedzin przedszkola w dniach od 1-7 czerwca na XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Można a nawet trzeba zabrać ze sobą ciekawą, wartościową lekturę. Spis takowych można znaleźć na stronie www.calapolskaczytadzieciom.pl

Zachęcam wszystkich do odwiedzania tejże strony. Można tam znaleźć bardzo ciekawe informacje dotyczące nas wszystkich: rodziców, dzieci, dorosłych. A oto kilka adresów ciekawych stron:

www.rodzinneczytanie.pl/biblioteka-rodzicow www.takwartozyc.pl
www.iumw.pl

Koordynator Fundacji Cała Polska czyta dzieciom
Urszula Nowak