27.10.2010 r.

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

25.10.2010r. w Przedszkolu Nr 2 w Koniecpolu odbyło się uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu literackiego na „ Krótki wiersz lub hasło antynikotynowe”, zorganizowanego w ramach realizacji programu „czyste powietrze wokół nas”

Do konkursu ogłoszonego przez naszą placówkę oprócz wszystkich przedszkolaków i Ich rodzin zaproszeni zostali również pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Koniecpolu. Na nasze zaproszenie odpowiedziało 25 dzieci wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, ciociami bądź wujkami.

Sądząc po treści nadesłanych prac rodziny miały dużo pracy i „główkowania” aby wymyśleć tak oryginalne, wcale nie krótkie wiersze antynikotynowe. Organizatorzy mieli „twardy orzech” do zgryzienia w wytypowaniu zwycięzców. Ostatecznie Jury – której przewodniczyła pani doktor- Bożena Sygit przyznało trzy pierwsze miejsca, trzy drugie miejsca tyle samo trzecich, a reszta uczestników otrzymała wyróżnienia. A oto zwycięzcy:

Miejsce I ex aequo otrzymali:

Miejsce II ex aequo otrzymali:

Miejsce III ex aequo otrzymali:

Pani doktor podczas wręczania dyplomów i nagród pogratulowała dzieciom i rodzicom znajomości problemów zdrowotnych wynikających z nałogu palenia papierosów, dobrego humoru oraz wiedzy na temat zdrowego stylu życia( bez nałogów).

Laureatom bardzo serdecznie gratulujemy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu a przede wszystkim rodzicom, którzy poświęcili swój czas dzieciom na wspólną zabawę. Nauczycielom, którzy zachęcili swoich podopiecznych do udziału w konkursie. Pani doktor Bożenie Sygit, która mino natłoku zajęć, przyjęła zaproszenie do pracy w Jury oraz przybyła na uroczystość. Pani Alicji Ciastko- koordynatorowi programu „Czyste powietrze wokół nas” z SANEPIDU w Częstochowie, która niestety w tym dniu nie mogła do nas przybyć ale przez cały czas wspierała nas dobrym słowem. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania naszego konkursu.

Koordynatorki konkursu:
M. Kurpios, U. Nowak