22.03.2009 r.

Dbajmy o śnieżnobiały uśmiech, na co dzień.

Do ważnych zadań przedszkola należy uświadomienie dzieciom jak ważne jest własne zdrowie i jak należy o nie dbać. Jedną z jego oznak są zdrowe zęby.

Nasze działania rozpoczęliśmy od nawiązania współpracy z Panem stomatologiem - Romanem Gołębiowskim. Zaprosiliśmy naszego dentystę do przedszkola, aby pokazał nam prawidłową technikę mycia zębów. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji nt. co jest potrzebne do mycia zębów, jak należy myć zęby i jak często. Przedszkolaki pochwaliły się również swoją wiedzą, za co otrzymały nagrody.

Dentysta w Przedszkolu nr 2 W Przedszkolu nr 2

W dniu 12.03. grupa "0" z wychowawczynią Bożeną Rał wybrała się na wycieczkę do Poradni Stomatologicznej. Dzieci zapoznały się z gabinetem, urządzeniami i ich zastosowaniem.

Dentysta w Przedszkolu nr 2 Przedszkolaki u Pana dentysty

Lekarz dentysta p. R.Gołębiowski przyjął nas bardzo serdecznie, udzielił informacji i wskazówek jak dbać o zdrowe zęby. Każdemu dziecku skontrolował stan uzębienia oraz założył kartę kontrolną. Przy następnej wizycie okaże się czy nasza praca przyniosła jakiś efekt. Odważnym dzieciom tzn. Poli, Mai i Amelce dentysta usunął zęba, za co dziewczynki otrzymały duże brawa.

Przedszkolaki u Pana dentysty Przedszkolaki u Pana dentysty

Korzystając z okazji bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę i miłe przyjęcie w gabinecie.

Bożena Rał, Małgorzata Kurpios
Przedszkole Nr 2 w Koniecpolu