11.06.2007 r.

Dni Koniecpola w strugach deszczu

1 czerwca 2007r

9:00 Na razie nie pada, ale jest duszno i zanosi się na deszcz. Z Zespołu Szkół nr 2 z ulicy Szkolnej wyrusza kolorowy pochód dzieciaków i zmierza w kierunku pałacu. Spod tej samej szkoły wyruszają dwa autokary, aby rozwieść do pobliskich wsi uczniów klas I-szych gimnazjum na rajd. Ze szkoły nr 1 przyjeżdża autokar z roześmianymi dzieciakami, które dziś nie muszą siedzieć na lekcjach-przecież jest Dzień Dziecka! Na terenie OKSiR nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali konkurencje sportowe, w których mogą uczestniczyć wszystkie dzieciaki. Na scenie Burmistrz Miasta i Gminy przekazuje symboliczne klucze od miasta przedstawicielom samorządów szkolnych. Dzieci rządzą! Zostają wręczone dyplomy i nagrody zdobyte w różnych konkursach i projektach przeprowadzonych w szkołach, m.inn. nagrodzeni zostali laureaci IV Koniecpolskiego Konkursu Matematycznego, projektu "Ślady przeszłości"…Nauczyciele z ZS nr 2 otwierają wystawę prac uczniowskich oraz starych rzeczy w ramach wymienionego projektu.

18:00 Na scenie głównej pałacu zaczyna się przedstawienie "Czerwony Kapturek". Młodzi aktorzy mają straszną tremę, zwłaszcza, że na widowni jest mnóstwo nie tylko dzieci, ale i ich rodziców. Wszystko poszło świetnie, niektórzy ze łzami w oczach (ze śmiechu) opuszczali salę kinową.

2 czerwca 2007r

11:00 Od rana kropi deszcz, jest pochmurno i dosyć zimno. Przedstawiciele Miejskiej Przychodni Rejonowej robią mieszkańcom Koniecpola badania profilaktyczne. Bardzo dużo osób korzysta z bezpłatnego badania cukru, spirometrii, badania ciśnienia krwi itp.

16:00 Za chwilę na scenie w parku rozpoczną się występy młodzieży klas I-szych Gimnazjum nr 2 w ramach projektu "Trzymaj formę", promującego zdrowy styl życia młodzieży. Pada mały deszczyk i nie ma ochoty przestać. Na deskach "teatru" rozgrywają się scenki z życia wzięte pt. "Uzdrawiający sen", "Zdrowy pokaz mody"( 1a, 1c). Uczestnicy rajdu dzielą się wrażeniami z wędrówki po okolicach Koniecpola oraz relacjonują czego dowiedzieli się, przeprowadzając wywiad z mieszkańcami wsi o ich stylu życia. Z klasy 1 b grupa dziewcząt prezentuje swoje umiejętności sportowo-taneczne we wdzięcznym układzie aerobiku. Dziewczyny z TAEKWON-DO na swoim świetnym pokazie ociekają deszczem. Niebo nie ma dla nas litości. Maluchy, które przedstawiły zdrowe śpiewanki, mokną, ubrane w kurtki przeciwdeszczowe. Na tancerzy z Zespołu Szkół nr 2 oraz przedstawicieli zespołu "Zorba" również rosi deszcz. Przemoknięci widzowie gromko biją brawa. Występom towarzyszą degustacje zdrowych sałatek i świeżo robionych soków. Można też zakupić za symboliczną kwotę wytwory rękodzielnicze osób uczestniczących w warsztatach terapii zajęciowej. Przed sceną pojawia się 10 przykazań zdrowego człowieka: "Nie daj się stresowi", "Nie pij, nie pal", "Myśl pozytywnie-bądź optymistą!", "Miej marzenia", "Jadaj zgodnie z piramidą żywienia" itp.

18:30 Na scenie przy pomocy przyjaciół pojawiają się śpiewający artyści z warsztatów terapii zajęciowej. Całe szczęście trochę przestało padać. Przy akompaniamencie wykonują kilka utworów muzycznych. Widzowie znowu muszą skryć się pod drzewa. Po nich na scenę wchodzi dziewczyna z Janowa, która znanymi przebojami umila ten drugi dzień obchodów święta Koniecpola. Na koniec zaplanowany jest występ zespołu rokowego Gutierez z Mysłowic. Naprawdę fajna kapela i do tego zdobywca wielu prestiżowych nagród. Niestety koncert musieli zakończyć wcześniej, ponieważ zaczął ich lekko "kopać" prąd. Gdyby nie ten deszcz...

22:00 Koniec. Wszyscy zmoknięci wracają do domów. Może jutro zaświeci słońce?

3 czerwca 2007r.

14:00 Została złożona dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci, z czego nasi milusińscy nie byli zadowoleni. Na scenę wkraczają maluchy z Przedszkola nr 1 z radosnymi piosenkami i tańcami. Był to walc i tango w wykonaniu ślicznej solistki. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 prezentują zbiorowy taniec. Filmują nas.

16:30 Na scenę wkraczają rycerze w lśniących zbrojach. Już nikomu nie przeszkadza słota, ponieważ wszyscy doskonale się bawią. Waleczni chłopcy z Tarnowa z bractwa Leliwa biją się o białogłowę, chcą stracić czarownicę, uczą strzelać z armaty czy łuku, organizują zawody dla drużyn wybranych z widowni. Na koniec wszyscy wspólnie przeciągają linę. Naprawdę przednia zabawa! I na szczęście przestało lać!

18:00 Swojsko gra kapela podwórkowa.

19:00 Znany mieszkańcom zespół Codex umila dalszą część wieczoru. Niektórzy mieszkańcy tańczą pod sceną.

Stadion sportowy

Wszyscy kochający sport mogli stanąć do zawodów międzyszkolnych. Przez trzy dni można było zagrać w piłkę nożną, piłkę siatkową, były mecze młodych zawodników oraz oldbojów. Amatorskim drużynom oraz ich kibicom nie przeszkadzał deszcz. Dzięki organizatorom Dni Koniecpola -Burmistrzowi Miasta i Gminy Koniecpol, Towarzystwu Przyjaciół Koniecpola, OKSiR-owi mieszkańcy naszego miasta mieli naprawdę niezłą zabawę.

A od środy meteorolodzy zapowiadają upały...

Relacjonowała Małgorzata Gołębiowska