OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA MISIA
W PRZEDSZKOLU NR 2 W KONIECPOLU

24 listopada w naszym przedszkolu uczciliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Inicjatorkami były pani Bożena Rał oraz pani Iwona Sulisz . Na imprezę zostali zaproszeni Rodzice, którzy również świetnie się bawili. I znów było pełno radości !!! Występy artystyczne, wierszowane życzenia, śpiew piosenek. Grupa Starszaków zaprezentowała po raz pierwszy grę na instrumentach, które nasze przedszkole otrzymało od pana Burmistrza Józefa Kałuży, za które serdecznie dziękujemy.

Nie zabrakło też tradycyjnych pląsów i tańców, z klaskaniem i skakaniem przy muzyce w rytmie piosenki :

Gdy poczujesz szczęścia smak, z Kubusiem klaszcz...
Gdy poczujesz szczęścia smak, z tygryskiem skacz...
Kiedy szczęścia smak poczujesz, pokaż nam tak jak umiesz...
Kiedy szczęścia smak poczujesz - skacz i klaszcz...

Kolejnym punktem programu, były konkursy i quizy: rysowanie misia z zamkniętymi oczami, wyjadanie miodku, układanie misiowych puzzli.

Ponadto dzieci miały okazję wykazać się swoją wiedzą w "Konkursie wiedzy". Pytania okazały się niezbyt trudne, bo przecież każde dziecko wie : co lubią jeść misie, jak wyglądają itd. Za każdą prawidłową odpowiedź dzieci zbierały "misiowe punkciki", które zostały potem zamienione na słodkie nagrody. Na koniec uroczystości dzieci zostały zaproszone na "małe co nieco" - były to misiowe żelki. Każde dziecko dostało pieczątkę w kształcie misia, którą specjalnie dla dzieci wykonali rodzice Wiktorii państwo Telkowscy - bardzo dziękujemy.

Na zakończenie naszej relacji , chciałyśmy podkreślić po raz kolejny , iż warto jest aktywnie uczestniczyć w tego typu uroczystościach, które dostarczają dzieciom mnóstwo pozytywnych doświadczeń. Uatrakcyjniają ich pobyt w przedszkolu, zacieśniają więzy przyjaźni, współpracy z rodzicami min. w dążeniu do realizacji wspólnych zadań edukacyjnych.

Bożena Rał
Iwona Sulisz