09.05.2012 r.


Eko warsztaty w Przedszkolu nr 2

" Nie wystarczy wiedzieć, trzeba to stosować,
Nie wystarczy działać, trzeba jeszcze chcieć".
/Goethe/

Dnia 24 kwietnia w godzinach popołudniowych odbyły się w grupie dzieci 5 - 6 letnich ekologiczne warsztaty z udziałem rodziców. Celem spotkania - zorganizowanego w ramach obchodów "Dnia Ziemi" - były zabawy z użyciem surowców wtórnych.

Atmosfera spotkania była niezwykle radosna i swobodna. Warsztaty zaczęły się od krótkich występów dzieci. Następnie na środku pojawili się rodzice, na których czekały ciekawe zadania. Najpierw czytali wiersze o tematyce ekologicznej, a dzieci brawami oceniały ich występy. Następnie mamy miały za zadanie zgnieść na czas plastikowe butelki, a tatusiowie mieli okazję zagrać "w kapsle" jak za starych, dobrych czasów.

Na dzieci czekało zadanie polegające na jak najszybszym pokonaniu trasy dmuchając w aluminiową puszkę. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymywali gromkie brawa, nie było zwycięzców i pokonanych, bo najważniejsza była dla nas dobra zabawa.

Po konkursach na dzieci czekało kolejne zadanie: miały znaleźć ukryte w sali "jajka niespodzianki", w których zawarte były PROŚBY ZIEMI DO LUDZI. Wszystkie "prośby" zostały odczytane i mam nadzieję, zapamiętane przez naszych milusińskich.

Kulminacyjnym punktem spotkania było wykonywanie prac plastyczno - technicznych z użyciem surowców wtórnych. Tu pomysłowość rodziców przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Z pudełek, rolek po papierach, nakrętek, plastikowych butelek, gazet, kubków itp. wyczarowali prawdziwe cuda. Nadmienię, że niektórzy przygotowali wspaniałe prace w domu, za co otrzymali nagrodę niespodziankę.

Serdecznie dziękuję wszystkim za tak liczne przybycie, zaangażowanie, wesoły nastrój i wspaniałe prace.
Kto chce się przekonać co może powstać z tzw. śmieci niech zajrzy do naszego przedszkola. Serdecznie zapraszamy!

Małgorzata Kurpios