14.03.2009 r.

Gimnazjaliści - przedszkolakom

Dnia 5 marca 2009r. nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście. Byli to uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Koniecpolu zrzeszeni w Klubie Europejskim, prowadzonym przez Panie: mgr Agnieszkę Sobalak oraz mgr Olgę Kalinowska. Ponieważ wizyta była już wcześniej umówiona , przedszkolaki od wczesnych godzin porannych o niczym innym nie rozmawiały jak tylko o przedstawieniu teatralnym pt: "Kot w butach", które młodzież właśnie miała dla nich przedstawić. Do przyjścia artystów przedszkolaki o teatrze wiedziały już "prawie" wszystko.

W Przedszkolu nr 2 W Przedszkolu nr 2

Wspaniali młodzi aktorzy byli perfekcyjnie przygotowani do spektaklu. Zarówno scenografia, stroje jak i gra aktorska wzbudzały zachwyt młodych widzów. Wszyscy czuliśmy się jak w prawdziwym teatrze. Dzieci były bardzo grzeczne. Z wielkim zainteresowaniem i uwagą śledziły losy tytułowego bohatera bajki. Po skończonym przedstawieniu przedszkolaki nagrodziły aktorów zasłużonymi, gromkimi brawami.

W Przedszkolu nr 2 W Przedszkolu nr 2

Ale to jeszcze nie koniec, o nie. Goście przynieśli nam w prezencie wielką torbę cukierków, a my przygotowaliśmy skromny poczęstunek. Miło było porozmawiać i powspominać stare, dobre dzieje z troszkę wyrośniętymi wychowankami. Usłyszeliśmy dużo ciepłych słów pod naszym adresem. Młodzieży bardzo podobało się w naszej placówce. Stwierdzili, że panuje w niej "domowa" atmosfera. W ustach młodych ludzi, potencjalnych, przyszłych naszych klientów, to dla nas wielki komplement, wszak klimat w przedszkolu jak i w każdej innej placówce nie tworzą mury ale ludzie, którzy tam pracują, dzieci, które tam uczęszczają oraz rodzice, którzy są współgospodarzami placówki. Dowodem na to iż młodzież dobrze czuła się u nas były wspólne śpiewy oraz zabawy z przedszkolakami.

W Przedszkolu nr 2 W Przedszkolu nr 2

Mimo dość dużej różnicy wiekowej "dryblasy" z gimnazjum świetnie się bawili z "krasnalami" z przedszkola przy piosence - zabawie integracyjnej "Wszyscy lubią bawić się".

W Przedszkolu nr 2 W Przedszkolu nr 2

Ciężko było się pożegnać z tak miłymi, serdecznymi gośćmi. Niestety obowiązki szkolne zmusiły gimnazjalistów do powrotu do swojej placówki. Nauczycielki obiecały, że w przyszłym roku odwiedzą również nasze przedszkole z innym przedstawieniem. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom oraz aktorom z Klubu Europejskiego za poświęcony nam czas i mile spędzone chwile, które zachowamy na długo w naszych sercach.

Iwona Sulisz, Urszula Nowak.
Przedszkole Nr 2 w Koniecpolu