11.11.2009 r.

Mili goście w naszym przedszkolu

Dzień 28 i 29 października to dni odwiedzin w Przedszkolu nr 2 w Koniecpolu. W środę odwiedziła nas mama Sary - Pani Agnieszka Orzeł, która jest listonoszką. Zapoznała dzieci z pracą listonosza oraz różnymi formami kontaktu z ludźmi. Dzieci miały okazję poznać mundur oraz ciężar torby listonosza. Dowiedziały się jak ważna, trudna i odpowiedzialna jest jego praca oraz znajomość swojego adresu i osoby, do której wysyłamy przesyłkę. Przedszkolaki wykazały duże zainteresowanie prezentowanym zawodem a nawet deklarowały chęć pracy w tym zawodzie. Pożegnały Panią listonosz zabawą ze śpiewem "Chodzi listonosz". Nasz miły gość na zakończenie spotkani podarował wszystkim dzieciom kolorowanki o listonoszu. Po spotkaniu, na którym wzbogaciły swój słownik o nowe pojęcia: znaczek pocztowy, list, przekaz, skrzynka pocztowa dzieci przystąpiły do kolorowania obrazków.

Natomiast w czwartek odwiedzili nasze przedszkole uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Koniecpolu z wychowawczynią Panią Ewą Marcjan. Dzieci pod kierownictwem Pani Ewy przygotowały inscenizację opowiadania "Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek". Przedszkolaki były oczarowane przedstawieniem. Szczególnie podobały się dzieciom pomysłowe stroje przygotowane przez uczniów. Starsi koledzy w sposób humorystyczny przybliżyli maluchom jak wygląda nauka w szkole. Wniosek jaki dzieci wyciągnęły z przedstawienia jest taki: W szkole należy się uczyć a nie leniuchować, bo później można się wstydzić za swoją niewiedzę.

Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkościami. Na koniec tego miłego spotkania odbyła się wspólna zabawa przy śpiewie. Serdecznie dziękujemy naszym byłym wychowankom za pamięć o nas a Pani Ewie za owocną współpracę z naszą placówką.

Iwona Sulisz,
Bożena Rał