07.09.2010 r.

Honorowi Obywatele Koniecpola

"Nie robią tego przez poświęcenie ani dla zasługi,
lecz po prostu z miłości"
Jonathan Carroll

Podczas uroczystości otwarcia Przychodni Rejonowej, 25sierpnia 2010 roku, wręczono także tytuły Honorowego Obywatela Miasta Koniecpola.

Honorowy Obywatel to tytuł szczególny, nadawany osobie o wielkich zasługach dla miasta, regionu lub kraju, za promowanie, wielkie zasługi i autorytet moralny czy też trwały ślad jaki po sobie pozostawia w historii. Z tytułem tym nie wiążą się żadne zobowiązania finansowe wobec wyróżnionego, wręczane są jedynie symboliczne pamiątki. W przypadku Honorowego Obywatela Koniecpola jest to kasetka z symbolicznym kluczem do bram miasta oraz uroczysty akt nadania tytułu wraz z uchwałą Rady Miejskiej Koniecpola.

Do chwili obecnej tytułem Honorowego Obywatela Koniecpola uhonorowano 7 osób. 25 sierpnia do grona wyróżnionych dołączyły 2 kolejne, dobrze wszystkim znane, zgłoszone do Rady Gminy z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Koniecpola. Są to:

Na uroczystość przybył jedynie ks. Czesław Bodzioch, który odbierając wyróżnienie z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol Józefa Kałuży oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Mirosława Cegieły ze wzruszeniem serdecznie podziękował.

foto Artur Wieczorek foto Jerzy Zakrzewski
foto Jerzy Zakrzewski foto Jerzy Zakrzewski
foto Jerzy Zakrzewski

Agnieszka Sobalak
Maria Koćwin