20.04.2008 r.

Nie ma lepszego od Jana Pawła II

Dobrze wiedzą o tym "starszaki" z Przedszkola Nr 1 w Koniecpolu i dlatego w III rocznicę śmierci tego wielkiego Polaka, co prawda nie 2, ale 9 kwietnia 2008 roku, zaprezentowały dla swoich rodziców i dziadków przygotowany wspólnie z nauczycielkami montaż słowno - muzyczny pt. "Nie ma lepszego od Jana Pawła II".

Uroczystość tą zorganizowałyśmy, aby przypomnieć dzieciom postać Jana Pawła II, który bardzo kochał dzieci, "dał swą miłość każdemu chłopcu i każdej dziewczynce" i mimo tego, że nie ma go już na tym świecie jest nadal wielkim autorytetem dla wielu, wielu ludzi na całym świecie.

Przedszkolaki bardzo dojrzale podeszły do podniosłości tej uroczystości. Widać było na ich twarzach skupienie ale i radość, uśmiech w trakcie śpiewania tematycznie związanych z tekstem piosenek "Arki Noego" i Magdy Anioł. Występ zakończyła bliska sercu Papieża pieśń "Barka".

Mamy nadzieję, że uroczystość ta przybliżyła dzieciom, rodzicom i ich najbliższym postać Papieża - Polaka, który był tak wielki nie dlatego, że był głową Kościoła, tylko dlatego, że urzekł swoim postępowaniem cały świat i zakochał w sobie człowieka.

Był wielki, bo był taki ludzki.

Urszula Nowak,
Anna Klimczyk

Przedszkole Nr 1
w Koniecpolu