24.02.2009 r.

Karnawałowy bal przebierańców
w Przedszkolu Nr 2 w Koniecpolu


Karnawał kojarzy się wszystkim z organizowaniem hucznych balów i słusznie. Karnawał - inaczej zapusty, to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się w dniu Trzech Króli a kończy we wtorek przed Środa Popielcową. Nazwa pochodzi od włoskiego carnevale a słowo to oznaczało pożegnanie mięsa, przed rozpoczynającym się w Środę Popielcową - Wielkim Postem.

W naszym przedszkolu "Karnawałowy Bal" odbył się 19.02.2009r. Specjalnie na tę uroczystość został zaproszony "Wodzirej", który od pierwszego tańca wprowadził nas wszystkich w wesoły nastrój. Nasi wychowankowie w tym dniu byli nie do poznania. Można było spotkać: księżniczki, rycerzy, różne zwierzątka, bohaterów ulubionych bajek oraz wiele, wiele innych pięknie wystrojonych postaci.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za poświęcony czas na uszycie, bądź w inny sposób przygotowanie dzieciom strojów balowych. Prawdziwą atrakcją balu był wybór "Królowej i Króla Balu 2009". W demokratycznych wyborach, w których każde dziecko miało jeden głos wybrano spośród czterech dziewczynek i czterech chłopców zwycięzców. Wybrańcami przedszkolaków okazali się: Sylwia Więcek z grupy "starszaków" oraz Mikołaj Fabiś z grupy "średniaków" Królowa i Król balu otrzymali z rąk Pani Dyrektor przedszkola Urszuli Garus pamiątkowe dyplomy oraz rezenty książkowe ufundowane przez Panią Elżbietę Sikorę, właścicielkę sklepu "Kaprys" , natomiast nagrody pocieszenia - batoniki ufundowała Pani Justyna Ślęzak. Bardzo serdecznie dziękujemy obu Paniom, szczególnie zaś Pani Eli, która jeszcze nigdy nie odmówiła dzieciom swojej pomocy.

Wspólna zabawa przedszkolaków, do której zostali zaproszeni rodzice i personel przedszkola dostarczyła nam wiele radości oraz wyzwoliła moc pozytywnych emocji. Myślę, że najlepszym podsumowaniem naszej zabawy będą słowa trzyletniej Emilki, która w szatni zdając relację mamie powiedziała, że było REWELACYJNIE.

Magdalena Jasińska,
Bożena Rał,
Urszula Nowak