29.03.2008 r.

Kiermasz stroików wiosenno- świątecznych
w Przedszkolu Nr 1 w Koniecpolu.


"Co dwie głowy to nie jedna", a co dopiero kilkanaście głów: mądrych, pełnych dobrych pomysłów, gotowych pomagać w każdej sytuacji, oddanych swoim dzieciom.

W marcu 2008 r. w grupie IV starszaków zostały zorganizowane "Popołudniowe warsztaty plastyczne". Celem tych warsztatów było wspólnie z rodzicami i dziećmi wykonanie stroików wiosenno-wielkanocnych. Ze zgromadzonych wcześniej materiałów uczestnicy warsztatów wykonali przepiękne ozdoby. Rodzice moich wychowanków mają takie zdolności plastyczne, o których ja nawet nie śniłam. Powstały różne gniazdka z pisklakami, płotki z kurczątkami, koszyczki wielkanocne z pisankami, palmy wielkanocne i jeszcze inne cudeńka, których nie sposób tutaj wszystkich opisać. Było tego ze 40 sztuk, ale dokładnie nie wiadomo, bo nikomu nie przyszło do głowy żeby to wszystko zliczyć, bo i po co.

Wiadomo natomiast, że wszystkie te ozdoby zostały wysprzedane przez dzieci i rodziców podczas kiermaszu zorganizowanego w dniu 7.03.2008r. na terenie Przedszkola Nr.1 w Koniecpolu. Sugerowana cena stroików to: 5-10-15 złotych, ale oczywiście można się było targować. Dobry początek zrobiła Prezes Towarzystwa Przyjaciół Koniecpola - Pani Danuta Zawadzka, która na dwa dni przed rozpoczęciem kiermaszu kupiła pierwszy stroik. Jak już wspomnieliśmy można było się targować, można było otrzymać coś "gratis" oraz w "promocji". Po 15 natomiast była nawet 20% obniżka cen. O wszystkich tych "promocjach" i "obniżkach" decydowały przedszkolaki, nie mniej jednak kupujący rodzice płacili więcej niż trzeba było. Koniec z końcem sprzedawanie stroików zakończyło się 13.03.2008r. Ostatni, na specjalne zamówienie Weroniki zakupiła jej mama za 10 zł.

W dniu "Wielkiego kiermaszu" dwa, bardzo ładne stroiki zakupili dwaj panowie:

Dyrektor "Elektromechaniki" - Pan Stanisław Bieńkowski

oraz

Dyrektor "Termo panel"- Pan Michał Bieńkowski.

Cena pierwszego stroika wyniosła - 500zł a drugiego - 400zł. W tym miejscu chcieliśmy bardzo, bardzo serdecznie podziękować obu Panom za dobre i wielkie serce, a szczególne podziękowania kierujemy do Pana Stanisława Bieńkowskiego, który po raz kolejny okazał swoją szlachetność w stosunku do naszych dzieci.

W sumie za sprzedane stroiki uzyskaliśmy kwotę 1194 złotych. Jesteśmy bardzo dumni, że udało się nam pozyskać tyle pieniędzy dla naszych dzieci. Pomijając te pieniądze, musimy wspomnieć o tym, jaka to była świetna zabawa - najpierw na warsztatach plastycznych, a później w trakcie "Wielkiego kiermaszu", podczas którego mogliśmy zaobserwować różne, dotychczas nieznane, pozytywne cechy naszych pociech takie jak: przedsiębiorczość, uczciwość, kulturalność oraz wspaniałe poczucie humoru.

Za uzyskane z kiermaszu pieniądze zakupiliśmy wspólnie z wychowawczynią radiomagnetofon, który był niezbędny do codziennej pracy z naszymi dziećmi, ponieważ bardzo lubią tańczyć i śpiewać. Cześć pieniędzy przekazaliśmy do świątecznej puszki " Caritas", resztę przeznaczymy na wspaniałą wiosenną wycieczkę. O miejscu oraz terminie wycieczki zdecyduje większość rodziców oraz dzieci z grupy. A teraz czas na podziękowania: dziękujemy p. Dyrektor mgr Barbarze Kurzelewskiej za pozwolenie nam przeprowadzenia tej wspaniałej akcji na terenie placówki, rodzicom, którzy wraz z dziećmi wykonywali i sprzedawali stroiki, kupującym za hojność oraz wszystkim innym osobom, które w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszej wspólnej akcji.

Rodzice, dzieci
oraz wychowawczyni grupy IV
z Przedszkola Nr 1 w Koniecpolu