15.01.2008 r.

VI Gminny Konkurs Historyczny
pt. "Czy znasz historię Koniecpola"


9 stycznia 2008 roku w Zespole Szkół nr 2 im. Józefa Piłsudskiego odbył się już VI Gminny Konkurs Historyczny pt. "Czy znasz historię Koniecpola".

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 35 uczniów reprezentujących szkoły koniecpolskie - SP nr 1 i 2, SP Rudniki, SP Stary Koniecpol, SP Łysiny oraz Gimnazjum nr 1 i 2.

Patronat nad konkursem objął - tak, jak co roku - Burmistrz Miasta i Gminy Józef Kałuża, fundując zwycięzcom nagrody książkowe.

Obecnością swoją zaszczycili imprezę Prezes Towarzystwa Przyjaciół Koniecpola pani Danuta Zawadzka wraz z mężem, która również ufundowała nagrody książkowe dla uczestników konkursu, Zastępca Burmistrza pan Janusz Stypka oraz Leszek Skórkowski członek zarządu TPK.

Konkurs składał się z eliminacji, półfinału oraz finału, podczas którego wyłoniono zwycięzców.

Organizatorzy konkursu - Agnieszka Sobalak, Bożena Stypka i Piotr Gęsikowski przygotowali szereg ciekawych i różnorodnych konkurencji. Nowością tegorocznego konkursu była możliwość przygotowania pytań eliminacyjnych przez nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu. Pytania takie zostały przygotowane przez panią Elżbietę Kmiecik ze SP z Rudnik, za co serdecznie dziękujemy.

Jury w składzie: Piotr Gęsikowski, Elżbieta Kmiecik, Elżbieta Hajduk, Adrian Capiga, Anna Śnioszek, Barbara Kaczmarzyk oraz Zdzisława Domoradzka, przyznało trzy pierwsze miejsca w kategoriach Szkoła Podstawowa i Gimnazjum oraz trzy wyróżnienia w każdej kategorii.

Szkoła Podstawowa

Wyróżnienia

Gimnazjum

Wyróżnienia

Dziękujemy panu Burmistrzowi za ufundowane nagrody, nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu a uczniom gratulujemy tak ogromnej wiedzy. Mamy nadzieję, że za rok spróbujecie swych sił na VII Gminnym Konkursie Historycznym, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Agnieszka Sobalak
Bożena Stypka