22.11.2014 r.


"Bądź i Ty świętym Mikołajem",
Amelką, Małgosią, Kubą, Marcinem...

Drodzy rodzice!!!

Zbliża się miesiąc grudzień. Jest to szczególny czas gdy spędzamy więcej czasu z bliskimi, obdarowujemy się prezentami. Jest to okres szczególnie ulubiony przez dzieci.

Wiemy z doświadczenia, że nie we wszystkich rodzinach najmłodsi mogą cieszyć się prezentami z okazji "mikołajek" czy "gwiazdki".

My jako wychowawczynie przedszkola jesteśmy zobowiązane od najmłodszych lat uczyć naszych wychowanków ofiarności, współczucia dla innych oraz zaangażowania w akcje charytatywne.

Chcemy prosić WAS RODZICE abyście po stosownych rozmowach na ten temat w WASZYCH RODZINNYCH domach, wraz ze swoimi pociechami włączyli się w naszą akcję:

"Bądź i Ty świętym Mikołajem",
Amelką, Małgosią, Kubą, Marcinem...

(DZIECI UCZĄ SIĘ WSZYSTKIEGO GŁÓWNIE POPRZEZ NAŚLADOWANIE DOROSŁYCH !!!)

Głównym celem jaki nam przyświeca jest:

  • Ożywienie więzi międzyludzkich w naszym społeczeństwie lokalnym
  • Kształcenie empatii oraz życzliwego nastawienia do innych szczególnie biedniejszych, posiadających mniej dóbr materialnych
  • Kształcenie umiejętności, dostrzegania potrzeb innych oraz bezinteresownego niesienia im pomocy
Od 17 listopada do 3 grudnia w naszym przedszkolu będziemy zbierać produkty żywnościowe oraz zabawki dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej okolicy. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji chociaż kilkoro dzieci zostanie obdarowanych prezentami Mikołajkowymi.
Prosimy również o zgłaszanie takich dzieci (z Waszego "podwórka") do wychowawczyń grup. Zapewniamy pełną dyskrecję.

Koordynatorki: U. Nowak, M. Kurpios.