5.12.2008 r.

"Wszystkie misie nasze są"
- obchody Światowego Dnia Misia w Przedszkolu nr 2 w Koniecpolu


"W dawnych czasach a nie dzisiaj,
ludzie wymyślili misia.
Wzorem był niedźwiedź zamieszkały w lesie,
Dziś miś mieszka w domu, radość dzieciom niesie".

Dnia 27 listopada pluszaki opuściły swoje zaciszne, dziecięce pokoiki i przybyły do Przedszkola nr 2 w Koniecpolu. Właśnie w tym dniu w naszym przedszkolu uczciliśmy Światowy Dzień Misia Pluszowego. Spotkanie - na które zaprosiliśmy także rodziców - odbyło się pod hasłem: "Wszystkie misie nasze są". Jego inicjatorkami były pani mgr Małgorzata Kurpios i pani mgr Bożena Rał. Był to bardzo szczególny i uroczysty dzień, do którego przygotowaliśmy się cały tydzień. Dzieci same tworzyły dekoracje przedszkola kolorując i rysując przeróżne misiaki: był Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Koralgol, Troskliwe Misie i wiele, wiele innych. W Dniu Święta Misia, każda grupa zaprezentowała przygotowane wiersze i piosenki. Maluchy, przygotowały piękny układ taneczny, średniaki inscenizację wiersza o misiu - z "prawdziwym" misiem, ubranym w strój, specjalnie uszyty na tę okazję. Grupy starsze pięknie recytowały i śpiewały "misiowy repertuar".

Kolejnym punktem programu, były konkursy i quizy: było wyjadanie miodku na czas, rysowanie misia z zamkniętymi oczami, rozpoznawanie wieczorynek po ścieżce dźwiękowej i turniej wiedzy o prawdziwych niedźwiedziach.

Po części artystycznej pani dyrektor mgr Urszula Garus, wręczyła nagrody w konkursie plastycznym "Mój przyjaciel miś". Wszystkie prace były bardzo ciekawe i pracochłonne. Pokonkursową wystawę prac można oglądać w Urzędzie MiG w Koniecpolu.

Na koniec uroczystości dzieciaki zostały zaproszone na "małe co nieco" - było to oczywiście to, co misie lubią najbardziej czyli herbatniki z miodkiem i misiowe żelki.

Po napełnieniu brzuszków, dzieciaki wzięły udział w "misiowej dyskotece", wspólnym zabawą i tańcą nie było końca.

Każde dziecko wróciło do domu z pięknym dyplomem uczestnictwa w zabawie.

Był to naprawdę dzień, pełen niezapomnianych wrażeń i z pewnością powtórzymy tą uroczystość za rok.

Małgorzata Kurpios
Bożena Rał