10.04.2009 r.

Nasza koniecpolska klasaMamy kolejne zdjęcie z serii "Nasza koniecpolska klasa". To miłe, że następne pokolenia pamiętają o swoich korzeniach, szczególnie wtedy, gdy los sprawił, że opuścili nasze miasto i mieszkają poza granicami kraju. Tym razem fotografia została wydobyta z albumu Pana Jacka Krywulta, członka Towarzystwa Przyjaciół Koniecpola.

Oto jego komentarz:

Z pamiątek po moim ojcu pochodzi załączone zdjęcie, na którym pojawia się znów pan Kułakowski otoczony wiankiem atrakcyjnych pań nauczycielek. Zwracam uwagę na wspaniałą kolekcje damskich torebek.

Zdjęcie przedstawia klasę Pana Mariana Krywulta, rok 1930(?)

Mój ojciec to ten przystojny brunet z odstającymi uszami w ostatnim rzędzie po lewej stronie. Urodził się w roku 1917, a ponieważ poszedł do szkoły rok wcześniej, był w klasie najmłodszy. Na zdjęciu ma około 14 lat. Na rewersie zdjęcia brak jakichkolwiek notatek. Oczywiście chciałbym poznać choćby nazwiska jego szkolnych kolegów.

Z powyższego opisu Pana Jacka wynika, że zdjęcie zostało wykonane w 1930 roku a może w 1931 r. Centralne miejsce zajmuje pan Kułakowski w gronie swoich współpracowniczek.

Niestety kto jest kto nie potrafię powiedzieć. Może ktoś z Państwa pomoże rozwiązać ten problem. Jeszcze trudniej jest powiedzieć coś o uczniach. Znamy tylko jedno nazwisko - Marian Krywult, reszta stanowi zagadkę... Ale może nie dla naszych miłych internautów!

Proszę Państwa, liczymy na odzew. Popytajcie swoich rodziców, dziadków - może rozpoznają kogoś. Zajrzyjcie do albumów, na pewno znajdziecie w nich podobne fotografie. Przyślijcie je, niech dołączą do Naszej koniecpolskiej klasy.

Nasz adres:

tpk.koniecpol@interia.pl

Jerzy Zakrzewski