31.12.2009 r.

Spotkanie wigilijne członków Towarzystwa Przyjaciół Koniecpola

Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań i składania życzeń, podsumowań mijającego roku i snucia planów na nadchodzący nowy rok. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami.

W tej wyjątkowej atmosferze 17 grudnia 2009 roku członkowie Towarzystwa Przyjaciół Koniecpola spotkali się w siedzibie TPK przy tradycyjnych wigilijnych potrawach. Na stołach znalazły się śledzie, smażony karp, kapusta z grochem, czerwony barszczyk do popicia, a na osłodę tradycyjny, świąteczny makowiec. Wszystkie te potrawy zostały sfinansowane przez Burmistrza Józefa Kałużę, za co serdecznie dziękujemy.

Wspólne kolędowanie przy akompaniamencie gitar pań Marii Nowak i Marii Koćwin, było wspaniałą okazją nie tylko do podtrzymania tradycji świątecznej ale przede wszystkim do zaciśnięcia więzi między członkami TPK oraz wyśmienitej zabawy.

Na wszystkich uczestników spotkania opłatkowego czekała niespodzianka przygotowana przez Zarząd TPK. Tym prezentem gwiazdkowym były znaczki identyfikacyjne dla członków naszego Towarzystwa, które oficjalnie zostały wręczone.

Spotkanie wigilijne zostało zorganizowane i przygotowane przez Zarząd TPK.

Agnieszka Sobalak