26.05.2011 r.


"Ojcze Święty - pamiętamy"
- dzieciaki z Przedszkola nr 2 w Koniecpolu
cieszą się z beatyfikacji Ojca Świętego.

1 maja 2011r. stał się kolejną, ważną datą w historii Kościoła i w historii naszego narodu. Od tego dnia bowiem cieszymy się z beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Na różne sposoby wyrażaliśmy i nadal wyrażamy swą radość. Swoją wdzięczność za dar beatyfikacji Ojca Świętego wyrazili również najmłodsi - Ci, których Ojciec Święty ukochał sobie szczególnie.

Przygotowując się do tej ważnej uroczystości już w kwietniu ogłosiłyśmy gminny konkurs plastyczny pt: "Ojcze Święty - pamiętamy". Odzew dzieci, rodziców i nauczycielek był wspaniały. Napłynęło prawie 100 prac, a wszystkie były piękne, pełne miłości i szacunku dla naszego Kochanego Papieża. Celem konkursu było przybliżenie najmłodszemu pokoleniu wiedzy o życiu i działalności papieża Polaka. Honorowy patronat nad konkursem objął ksiądz dziekan Kazimierz Bogdał proboszcz parafii Świętego Michała Archanioła. Ocena prac okazała się dla nas bardzo trudnym zadaniem. Wszystkie prezentowały wysoki poziom artystyczny. Ostatecznie przyznałyśmy 45 pierwszych miejsc i 50 wyróżnień. Nie mogłyśmy postąpić inaczej był to szczególny konkurs i wymagał szczególnego rozstrzygnięcia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Zdobywcy I miejsc - książki o Ojcu Świętym, a wyróżnieni - pocztówki z Jego wizerunkiem. Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować pani Halinie Garus za dołożenie swojej cegiełki do zakupu nagród. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję: talentu, pomysłów i chęci, oraz dziękuję za zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie każdej z prac konkursowych.

Kolejnym działaniem jakie podjęłyśmy w celu uczczenia beatyfikacji Ojca Świętego było przygotowanie z dziećmi sześcioletnimi montażu słowno - muzycznego pt: "Z Wadowic do nieba". Przedstawienie odbyło się 13 maja o godz 16:00 w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Koniecpolu. Uczestniczyli w nim katecheci z całego dekanatu. W prostych, rymowanych słowach dzieci przedstawiły życiorys Karola Wojtyły od momentu narodzin aż do śmierci. Dzieci podziękowały papieżowi za Jego wiarę, odwagę, miłość do ludzi i świata, za pielgrzymowanie i niezwykłe świadectwo cierpienia. Nie zabrakło piosenek w tym tej szczególnej - "Barki". Na zakończenie złożyły deklarację:

My Jana Pawła uczniowie,
Słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać,
pomagać ludziom i wciąż pamiętać.

Podpiszmy się pod nią wszyscy!

Małgorzata Kurpios
Bożena Rał