28.10.2009 r.

Uroczystość " Pasowania na starszaka"
w Przedszkolu nr 2 w Koniecpolu.

" Rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie" - wiedzą o tym doskonale dzieciaki, które 22 października zostały uroczyście mianowane z "żaczka" na "prawdziwego przedszkolaczka".

Zanim jednak doszło do tej ważnej chwili, dzieci pochwaliły się przed rodzicami pięknie recytowanymi wierszami oraz wesołymi piosenkami - oczywiście o przedszkolu!

Po programie artystycznym nastąpił długo oczekiwany moment pasowania. Najpierw ślubowanie złożyły dzieci a potem uwaga: rodzice! Dzieci ślubowały, że będą wzorowymi przedszkolakami, będą grzecznie się bawiły i pilnie uczyły, dbały o przyrodę i o swoje zdrowie. Ślubowanie rodziców miało szersze przesłanie, które dotyczy wszystkich dorosłych mających pociechy, dlatego zacytuję je w całości:

ŚLUBOWANIE RODZICÓW

Ślubuję:

I wreszcie nadszedł moment, kiedy pani dyrektor Urszula Garus wzięła ogromny ołówek i każdego przedszkolaka pasowała na starszaka.

Dzieci otrzymały upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.

Dziękujemy w tym miejscu mamom, które upiekły pyszne ciasta,pani: Jolancie Musiał, Katarzynie Pawlik - Kozieł, Magdalenie Woźnickiej, Dorocie Kabała oraz Wioletcie Smaga.

Całe "pasowanie" minęło w radosnej atmosferze, bo jak śpiewały dzieciaki: " Nasze Przedszkole, to jedna rodzina, starszy czy młodszy, chłopiec czy dziewczyna"

Małgorzata Kurpios
Magdalena Jasińska
Bożena Rał