02.04.2009 r.

Przyjaciele Natury witają wiosnę.

Ponieważ jesteśmy Przyjaciółmi Natury, pierwszy dzień wiosny powitaliśmy w tym roku nie jakimś tam pogańskim zwyczajem "Topienia Marzanny" ale wspaniałą uroczystością jaką było rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego "Wiosna w mojej miejscowości"

Impreza odbyła się 24.03.2009r. w naszej placówce z udziałem Pana Burmistrza - Janusza Stypki, Pań z Zarządu Towarzystwa Koniecpola - Danusi Zawadzkiej, Teresy Kołodziejskiej i Urszuli Warzechy oraz nauczycielek wychowania przedszkolnego ze wszystkich placówek oświatowych naszej gminy: p. Anny Klimczyk z Przedszkola Nr 1 w Koniecpolu, p. Teresy Mędrek ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach, p. Jolanty Pośpiech ze Szkoły Podstawowej w Łysinach, oraz p. Edyty Makieło ze Szkoły Podstawowej w Koniecpolu Starym.

Uroczystość udała się znakomicie, może dlatego, że nie była przygotowywana i ćwiczona dużo wcześniej a była spontaniczna, naturalna. Przebiegała w następującym porządku:

  1. Powitanie miłych gości przez naszą Panią Dyrektor - Urszulę Garus, która swoim pogodnym usposobieniem wprowadziła wszystkich w równie pogodny nastrój.
  2. Wiosenny, wspólny występ przedszkolaków ze wszystkich grup zakończony zabawą integracyjną " Wszyscy lubią bawić się"
  3. Obrady Jury- wyłonienie laureatów konkursu.
  4. Słodko- owocowy poczęstunek i rozmowy w miłym towarzystwie na tematy różne, w tym "fachowe" czyli o przyszłości oświaty w naszej gminie i nie tylko.
  5. Wręczenie przez Pana Burmistrza nagród ufundowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Koniecpola oraz kilkoro chętnych do pomocy rodziców z grupy 4-5- Latków.
  6. Podziękowania, miłe słowa, zawieranie umów na dalszą współpracę między placówkami , zakończenie imprezy.

O scenerii nie będę się rozpisywać, powiem tylko: wiosna, wiosna i jeszcze raz wiosna w różnych odcieniach zieleni.

Jeśli rozstrzygnięcie konkursu to oczywiście laureaci. Oto oni:

I miejsce ex aequo

II miejsce ex aequo

III miejsce ex aequo

Wyróżnienia:

Prace laureatów można oglądać w Urzędzie Miasta i Gminy Koniecpol, gdzie dzięki uprzejmości Towarzystwa Przyjaciół Koniecpola - mamy swoją tablicę na różnego rodzaju wystawy.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej imprezy. Było bardzo sympatycznie i miło, a dzieje się tak zwykle wtedy, gdy spotyka się grupa ludzi, którzy są pogodni, wiosennie , pozytywnie nastawieni do Natury i do drugiego człowieka.

Zakończę to sprawozdanie cytatem, który wybrałam na dedykację dla uczestników Jury. Znalazłam go w książce " Dar słowa" - Zbigniewa Trzaskowskiego, w spisie treści pod hasłem: Wspólnota"

Cyt:

"To za sprawą bezinteresownego poświęcenia, ludzie nawiązują łączność między sobą"

Antoine de Sain -Exupery

Słowa "Wielkie dzięki" kierujemy do:

Koordynatorzy:
Bożena Rał,
Urszula Nowak
Przedszkole Nr 2 w Koniecpolu