30.12.2008 r.

I Edycja akcji
"Jestem Miłośnikiem Dobrych Uczynków"
w Przedszkolu nr 2 w Koniecpolu


Okres przedświąteczny w naszym przedszkolu upłynął w bardzo gorącej atmosferze. Były przygotowania do jasełek, wykonywanie ozdób i stroików świątecznych, organizowanie świątecznego kiermaszu. Ważną częścią tych przygotowań było uczestnictwo dzieci w I edycji akcji "Jestem Miłośnikiem Dobrych Uczynków" nazwanej przez nas "akcją serduszkową".

Celem akcji było zachęcenie dzieci do miłego, grzecznego i uczynnego zachowywania się w stosunku do swoich rówieśników, jak również w stosunku do osób starszych. Akcja rozpoczęła się 25.11.2008r i trwała trzy tygodnie. Za każdy dobry uczynek dziecko wspólnie z rodzicami przygotowywało serduszko dowolnej wielkości. Mogło być ono wycięte z kolorowego lub białego papieru i pokolorowane oraz ozdobione przez dziecko według jego pomysłu. Rodzic wpisywał na serduszku, co dziecko zrobiło dobrego, podpisywał je i pociecha przynosiła takie serduszko do przedszkola. Przed Świętami każda grupa swoimi serduszkami ubrała Zieloną Choinkę Dobroci, która była gościem honorowym na przedszkolnej Wigilii.

Serduszek przyniesionych przez dzieci było bardzo dużo, wszystkie pięknie i starannie wykonane. Dobrych uczynków na nich wypisanych nie sposób zliczyć, świadczyć to może o powodzeniu akcji i o tym, że dzieciaki zrozumiały znaczenie dobrego uczynku i miały poczucie własnego udziału w przygotowaniach do tych najpiękniejszych Świąt w roku.

Małgorzata Kurpios