Towarzystwo Przyjaciół Koniecpola - Koniecpol Zamkowa 27

Koniecpol 02.10.2008 r.

Światło na drodze.

Ile jest warte ludzkie zdrowie lub nawet życie? Wielu z nas natychmiast odpowie, że są to wartości bezcenne. Okazuje się jednak, ze w niektórych przypadkach stanowi równowartość paczki papierosów lub dwóch piw. Niemożliwe? Przekonajmy się:

Nadchodzi jesień. Krótsze dni, długie deszczowe wieczory, szybko zapadający zmrok. Ci z nas, którzy zmuszeni są do jazdy rowerem w takich warunkach, często lekceważą problem należytego oświetlenia swojego pojazdu. Każdy, kto choć raz w życiu prowadził samochód w takich warunkach wie, jak ważną rzeczą jest należyta widoczność i dobre oznakowanie jadącego przed nami pojazdu. Czy naprawdę potrzeba tragedii, by odpowiednio wyposażyć swój środek lokomocji? A wystarczy tak niewiele...

Na koniecpolskim targu już za 1 zł. można kupić czerwone, diodowe światło. Do tego doliczyć należy dwie alkaliczne baterie typu AA, po 2 zł. za sztukę. Razem wychodzi nam wydatek rzędu 5 zł. Paczka papierosów lub dwa piwa..

Towarzystwo Przyjaciół Koniecpola wspólnie z Policją organizuje akcję "ŚWIATŁO NA DRODZE", podczas której szczególną uwagę przykładać będziemy do prawidłowo oświetlonego pojazdu rowerowego. Oprócz napominania, pouczania, a w szczególnie drastycznych przypadkach nawet karania mandatami, akcja miała będzie również miłe akcenty. Jakie? Przekonacie się Państwo sami, poruszając się po drogach prawidłowo oświetlonym rowerem.

Jeszcze raz apelujemy: ceńmy nasze życie i zdrowie - tak niewiele potrzeba...

LiW

Zarząd
Towarzystwa Przyjaciół Koniecpola