16.12.2010 r.

Szanowny Panie Hrabio!

Niniejszym pragnę Panu donieść, że ze względów źle pracujących astronomów oraz nieodpowiednio słuchających, podległym im służbom, Pana obecne i byłe także same włości - zasypało. To po pierwsze primo!

Zapewne z tych samych powodów i Pan Hrabia nie może wyściubić swego szlachetnego nosa poza stolicę naszego kraju.

Pragnę zatem doinformować Szanownego Pana Hrabiego, że miasto Koniecpol w zabudowie mocno zbliżyło się do najważniejszych grodów Polski.

Warszawa i Częstochowa mają Plac Trzech Krzyży. Koniecpol też ma. Doń nam znacznie bliżej. Nasze "wesołki okoliczne" dzięki pożytecznemu chrząszczowi "Biedronce" mają gdzie tanie piwko kupić, a i peany pochwalne nie tylko na Pana cześć i splendor zaśpiewać, tudzież butelczynę po mamrocie ukryć.

Ponadto chciałem zadać Panu Hrabiemu zapytanie. Czy przypadkiem nie zamierza Pan na powrót sprowadzić się ze swą służbą na ustanowione przez sądy włości i pałace?

Wówczas zapewne Pana służba, konie i drewniane pługi nad ranem nadążyłyby uprzątnąć śnieg do tego stopnia - by dzieci we względnie suchych butach dotarły do szkół. A tak Panie jeno larum a zębów zgrzytanie. Latem zaś na ten przykład: ulica Wesoła cała zapłakana - po niewielkim deszczu Kałużą zalana!!!

A propos Kałuży "namaszczony" na burmistrza przez J. P. Hrabiego i większą część społeczeństwa - ponownie wybranym! Otrzymawszy jednak "żółtą kartkę", daj Boże by dotrwał do końca kadencyji jako że mieszkańcom "Słowika" obiecał iż lata 2012 - 2014 to będą lata tego osiedla. Przyrzeczenia tego dokonał w byłym Pana Hrabiego pałacu, na ostatnim wiecu wyborczym.

Definitywnie załatwiając sprawę wyborów, pragnę Pana Hrabiego powiadomić także, że do bardziej odpowiednich obowiązków odszedł Pan Mirosław Cegieła - otrzymawszy "czerwoną kartkę" od wyborców za wzajemny brak zaufania oraz zbyt częste mijanie się z prawdą, której etiologia nie jest w stanie wyjaśnić.

Kończąc powyżej nieco nasiąknięty ars poetica list, zapewniam Pana jednocześnie, że gdyby Pan nawet w okresie obecnie panującej influency, zechciał nas odwiedzić, nasza służba zdrowia jest w stanie wyleczyć wszelkie dolegliwości łącznie z lumbago, migreną i podagrą w pięknym nowo oddanym ośrodku. Wprawdzie dojście do ośrodka utrudnione nieco ale przy użyciu będącego w Pana posiadaniu terenowego "Japa" problemu nie będzie.

Pozdrawia Pana niniejszym uniżony skryba Desperacjonissimus

Jędrzej, Jerzy Zawadzki.