07.11.2009 r.

Warsztaty ekologiczne
w Przedszkolu nr 2 w Koniecpolu.

Już po raz drugi w naszej placówce odbyły się warsztaty ekologiczne prowadzone przez przedstawicieli Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznej z Krakowa.

Po raz pierwszy dzieci uczestniczyły w zajęciach na temat "Dlaczego i jak powinniśmy segregować śmieci". Tym razem Pan Błażej zaprosił przedszkolaków na wspólną wycieczkę do lasu. Podczas tej ciekawej "wędrówki po sali" dzieci miały okazję poznać różne gatunki grzybów zarówno jadalnych jak i trujących, niektóre ptaki a także rodzaje drzew iglastych rosnących w naszej okolicy. Dzieci brały też udział w różnych zabawach proponowanych przez naszego gościa, między innymi: "Raz, dwa, trzy, grzybiarz patrzy" oraz "Żarłoczne sikorki" - śmiechu i radości było co niemiara.

Dziękujemy Panu Błażejowi za to, że w tak prosty i przystępny sposób przekazał maluchom tyle, jakże cennych informacji na temat otaczającej nas przyrody a także za to, że zostawił nam do dyspozycji dwie teczki pełne "przyrodniczych skarbów" - materiałów przydatnych do prowadzenia zajęć ekologicznych w przedszkolu.

Urszula Nowak