23.12.2007 r.

KONKURS PLASTYCZNY
NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNĄ

Święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku są okazją do wzajemnego przekazywania sobie życzeń. W dobie powszechnej dominacji e-maili i SMS-ów zanika tradycja przesyłania życzeń za pośrednictwem kartek pocztowych.

Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Koniecpola, a we współpracy z Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Koniecpolu, zorganizowany został konkurs plastyczny "Kartka Świąteczno-Noworoczna". Chcieliśmy w ten sposób przywołać odchodzący powoli w niepamięć zwyczaj wysyłania kartek świątecznych, których samodzielne wykonanie jeszcze mocniej wpływa na sentymentalny nastrój świąt.

W konkursie uczestniczyły wszystkie szkoły i przedszkola z terenu naszego miasta i gminy. Ogółem wpłynęło 81 prac, z których organizatorzy wyróżnili 22. Nagrodami książkowymi zakupionymi przez TPK obdarowano 16 uczniów, zaś akcesoria plastyczne ufundowane przez OKSiR powędrowały do rąk 6 najmłodszych uczestników. Wręczone zostały również podziękowania za zaangażowanie wychowawców oraz udział pozostałych uczniów.

Oprawą plastyczną konkursu (zaproszenia, dyplomy, wystawa) zajęła się pani Agnieszka Krzywańska - instruktorka OKSiR. Część nadesłanych prac plastycznych zobaczyć można na wystawie w koniecpolskim Urzędzie Miasta i Gminy, do czego w imieniu uczestników i organizatorów konkursu serdecznie zapraszamy!

Danuta Zawadzka
Agnieszka Krzywańska

Foto: Agnieszka Krzywańska