26.02.2009 r.

Żyj zdrowo kolorowo
- zajęcia otwarte w Przedszkolu nr 2 w Koniecpolu.


Dzień 20 lutego był dla naszych 6 - latków szczególnie ważny. Tego dnia odwiedzili nas na zajęciach rodzice, i dzieciaki wspólnie z nimi przygotowali przepyszną sałatkę owocową. Ale po kolei.

W przeddzień odwiedzin rozmawialiśmy o witaminach i przygotowaliśmy dla rodziców ciekawą wystawę prac plastycznych pod hasłem "Jak wygląda witamina?". Dzieci wykazały się tu dużą wyobraźnią i twórczą postawą, wykorzystały w swych pracach wiele technik plastycznych, co dało naprawdę niesamowity efekt.

Spotkanie z udziałem rodziców odbyło się pod hasłem "Żyj zdrowo kolorowo". Rodzice aktywnie brali w nim udział. Na początku wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dwa zespoły: "gruszek" i "jabłuszek" i otrzymali odpowiednie emblematy. Następnie rozpoczęły się zawody z wieloma konkurencjami, było m. in. rozpoznawanie owoców po smaku, po dotyku, rozwiązywanie zagadek z czytaniem całościowym nazw owoców, składanie nazw owoców z rozsypanki literowej itp. Między konkurencjami bawiliśmy się w zabawę "sałatka owocowa", oraz śpiewaliśmy piosenkę "Witaminki".

Kulminacyjnym punktem zajęć było oczywiście wykonywanie sałatki owocowej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podeszły do tego zadania, obierały i kroiły owoce, wrzucały do salaterek, sprzątały, no może z niewielką pomocą dorosłych. Na koniec była wielka degustacja. Ach co to były za pyszności !!! Wszyscy prosili o dokładkę, ąż miło było patrzeć jak dzieci zajadały tą wielką "bombę witaminową". Na tych zajęciach było naprawdę zdrowo i kolorowo. Pożegnaliśmy się refrenem piosenki:

Witaminki, witaminki,
Dla chłopczyka i dziewczynki,
Wszyscy mamy dziarskie minki,
Bo zjadamy witaminki!

Gorąco dziękuję wszystkim przybyłym na nasze zajęcia gościom i zapraszam na następne spotkanie!

Małgorzata Kurpios